Ali Kemal YAYLA - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ali Kemal YAYLA - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ali Kemal Yayla, iş hayatına plastik ambalaj sektöründe üretim yapan holding bünyesindeki tesisin, planlama-raporlama ve finans departmanı bölüm başkanlığı görevini üstlenerek başlamıştır. Uzun yıllar başarıyla yürüttüğü bu göreve ek olarak her geçen gün artan istikrarlı bir ivmeyle büyüyen Yaylalar Holding bünyesindeki grup şirketlerinin yönetim kurullarında önemli görevler üstlenmiştir. Takip eden yıllarda pazarın lojistik ihtiyacını desteklemek üzere projelerini yönetmiştir.

Halen Holding bünyesindeki şirketlerin yatırım projelerini bizzat itina ile inceleyerek, bu yatırımlar için gerekli olan finansmanı öz kaynaklarla yönetilmesinde öncül rol üstlenen Ali Kemal Yayla, gelişen global piyasalarda Yaylalar Holding’in gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında itibar görmesinde büyük katkıları bulunmaktadır.

Yurtdışındaki birçok yatırım aracını Yaylalar Holding’e değer katması için kurum içinde uygulayan Ali Kemal Yayla, Türkiye’deki diğer firmalara örnek olabilecek yatırım modellerini ülkemizde ilk uygulayanlar arasında yer aldı.

Kurumun iç denetimi ve yönetimine gerçek bir profesyonellikle yaklaşan Ali Kemal Yayla, yurtdışında katıldığı fuar, seminer ve workshoplarla kendini devamlı yenilemekle kalmayıp, edindiği her bilgi ve tecrübeyi, Türkiye standartlarına uygun olarak şirket yapısı üzerinde uygulamıştır.

Planlı, programlı ve dürüst çalışmayı kendine prensip edinen, sevecen ve yapıcı karakteriyle tanınan Ali Kemal Yayla, Yaylalar Holding A.Ş. “Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı” görevini yürütmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.