Hakkı YAYLA - Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

Hakkı YAYLA - Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

Samsun, 1950 doğumlu Hakkı Yayla, 15 yaşında İstanbul’a gelerek Tahtakale’de iş hayatına atılır, 19 yaşında borçlanarak aldığı bir plastik makinasıyla ilk vergi mükellefiyetini başlatır. Henüz 20 yaşındayken 1970 yılında Türkiye’nin ilk rotasyon PVC top fabrikasını kurmuştur.

1978 yılında inşaat sektörüne atılan Hakkı Yayla, çeşitli alt yapı, üst yapı ve konut projeleriyle Türkiye’nin birçok ilinde büyük ve kalıcı projelere imza atar. 1982’de tekstil sektörüne yatırım yapar ve Türkiye’nin önde gelen yaylı yatak fabrikalarından birini kurar.

Gelişen Türkiye’de yurtdışı pazarına açılmanın önemini idrak eden Hakkı Yayla, 1992 yılında kendi disiplininde yetişen çocuklarının desteği ile petrokimya hammadde ürünleri ithalatına başlar. Ayrıca ilaç, kimya ve kozmetik sektörüne hitap eden ve plastik ambalaj üretimi yapan Türkiye’deki sayılı entegre üretim tesislerinden birini kurar.

Bilinçli, dürüst, çalışkan ve gelişime açık olmayı kendine her zaman ilke edinen Hakkı Yayla 1994 yılında aktif yönetimi genç nesle devreder. Halen, Yaylalar Holding A.Ş’nin “Onursal Başkanlığı” görevini sürdürmektedir.