Nuh Celal YAYLA - Yönetim Kurulu Başkanı

Nuh Celal YAYLA - Yönetim Kurulu Başkanı

Yurtiçindeki hammadde tedarik ve teminat sıkıntısını öngörerek bu durumun yurtdışındaki üreticilerle çözülebileceğini düşünen Nuh Celal Yayla, aile şirketlerini petrokimya ürünleri ithalatına yönlendirir. Pratik zekâsı ve ileri görüşlülüğü ile hem iç tedarik, hem de Türkiye’deki diğer üreticiler için yurtdışındaki önde gelen petrokimya üreticileriyle özel anlaşmalar yapar ve önemli ölçüde petrokimya ürünleri tedariki sağlayarak iş dünyasına adım atar.

Takip eden yıllarda, hem ithalat-ihracatını yaptıkları ürünlerin yurtdışı nakliyelerini sağlamak, hem de ülke genelinde dağıtımını yapmak amacı ile kardeşi Ali Kemal Yayla ile birlikte ilk girişimleri başlatır. Günümüzde dev bir lojistik ağı oluşturmuş ve zaman içerisinde grup şirketlerinin ve pazardaki birçok şirketin lojistik ihtiyacını sağlamıştır.

İnşaat sektörüne duyduğu ilgi ile doğru orantılı olarak, proje alanlarını genişleten Nuh Celal Yayla, Türkiye’de sektörde ciddi bir sorun teşkil eden, inşaat araç-gereç ve ağır iş makinelerinin ithalatına başlar. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış, bitmiş, devam eden ve proje halinde olan birçok inşaat yatırımına imza atmıştır.

Bugün 16 sektörde faaliyet gösteren Yaylalar Holding, yıllık 350.000 tonluk petrokimya ürünleri satış kapasitesi ile Türkiye’nin önde gelen petrokimya şirketlerinden biridir. Nuh Celal Yayla, Yaylalar Grubu’nun bugünlere gelmesinde büyük bir rol oynayan, plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren grup bünyesindeki üretim tesisinin “Müdür Yardımcılığı” ile, 1994 yılında aktif iş hayatına başlamıştır.

Kurucumuz Hakkı Yayla’nın uzun yıllardır biriktirdiği bilgi, tecrübe ve bağlantılarını birebir sentezleme şansı bulan Nuh Celal Yayla, süreç içerisinde tesislerin tüm sorumluluğunu alarak şirketin başına geçmiştir. Halen “Yönetim Kurulu Başkanı” olarak görevini sürdürmektedir. Nuh Celal Yayla, ileri seviyede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.