Onursal Başkan Mesajı

Bizim öykümüz aslında tam olarak hayallerin gerçeğe dönüşmesinin hikayesi…

Tahtakale’de küçük bir işhanında; en büyük sermayesi azim ve başarma ülküsü olan umutlu insanlar olarak gece gündüz demeden var gücümüzle çalıştık. Tüm bu gayretlerin mükafatı da büyümek ve gelişmek oldu. Büyüdükçe kabımıza sığmaz olduk, farklı şehirler, farklı sektörler derken farklı ülkelerle ticari ilişkiler içerisine girdik. Bugün 16 sektörde faaliyet gösteren bir holding olarak dünyanın pek çok ülkesi ile hem müşteri hem de tedarikçi olarak çalışmaktayız. Yaylalar Holding A.Ş. olarak dünyanın önde gelen global firmalarıyla güçlü ve istikrarlı ortaklıklar gerçekleştirdik. Benim gibi işini evladı gibi gören, adım adım büyümesini tanıklık eden bir baba için bu, tarifsiz duygular demek oluyor.

Yaklaşık yarım asır önce başladığımız bu yolculukta çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz sayesinde Türkiye’nin aranılan ve güvenilen bir kurumu olmanın gururunu yaşıyoruz. Başarılarımız bizlere gurur verirken en çok da, daha büyük çalışmalara ve çabalara girişmek için cesaretlendiriyor. Sürekli artan kapasitemiz, yatırımlarımız ve istihdamımız, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da firmalarımızın güvenirlik ve kalite ile anılıyor olması hedefimize emin adımlarla ulaştığımızın birer resmidir aynı zamanda.

İş hayatımın başından beri bir tek şeyin altını ısrarla çizdim: Dürüst ve güvenilir olmak. Herşey geri kazanılabilir, ancak anlık kazançlar uğruna bu ilkeden taviz verilirse geri dönüşü zor kayıplar yaşamak kaçınılmazdır. Bizi biz yapan unsurların başında bu ilkelerin yılmaz savunucusu olmamız gelmektedir.

Görevini iyi yapmış insanların huzuru içerisinde, kurumsallaşma yolunda süratle yol alan Yaylalar’ın yönetimini gençlere devretme mutluluğuna eriştim. Onlara güveniyor ve onların geniş hayalleri, sarsılmaz ilkeleri ve azimli çalışmalarıyla bayrağı çok daha ötelere taşıyacaklarını gönülden inanıyorum.

En derin saygı ve sevgilerimle…Hakkı Yayla

Yaylalar Holding A.Ş.

Onursal Başkanı